Gazdálkodási törvény: megismerni az új alapokat

2014. március 21., címkék: kocsis márta, gazdálkodási törvény, lőrincz szabolcs, ejb, zsinati hivatal

Nemcsak tájékoztatást kaptak azok a gyülekezeti, megyei, kerületi és intézményi gazdasági vezetők, szakemberek, akik eljöttek az Abonyi utcai zsinati székházba az MRE új gazdálkodási törvényéről tartott fórumra, hanem a saját kérdéseiket is behozhatták. A mélyreható ismerkedés az alapvetően fontos új jogszabállyal ezzel még nem ér véget, hamarosan az ország nyolc helyszínen tartanak hasonló alkalmakat.

Időszerű a parókiális jogok felülvizsgálata

2011. november 16., címkék: kocsis márta

A parókiális jogok gyakorlásának törvényi változásairól a Zsinat várhatóan a november 17-i ülésén tárgyal. A szabályozás kibővítését többek között az indokolja, hogy az elmúlt években új típusú szolgálati területek jelentek meg az egyházban, ezek pedig már nem csak lelkészi, hitéleti tevékenységeket érintenek. A problémakör elsősorban az intézményekkel kapcsolatos területet érinti. A tárgyalandó zsinati határozat különösen is a szociális feladatok során felmerülő ütközéseket kívánja szabályozni – a tájékoztatott Dr. Kocsis Márta, a MRE Zsinatának jogtanácsosa.

Esperes-gondnoki értekezletet tartottak

2011. április 27., címkék: államadósság, pecsuk ottó, esperes - gondnoki értekezlet, kocsis márta, egyszazalek, bölcskei gusztáv, egyszázalék, Egyszázalék, törény hittanoktatásról, biblia revízió, egyházi törvény

Az egyházmegyék lelkészi és világi vezetői a szerdai, budapesti tanácskozáson többek között beszámolót hallhattak a zsinati törvényalkotás állásáról, az állam és az egyház kapcsolatának aktuális alakulásáról, a bibliarevízióról, a Generális Konvent júniusi üléséről és a Református Egység Napja rendezvényeiről.

A kiengesztelődés hét éve kezdődik

2010. november 18., címkék: zán fábián sándor, Hírek, fazekas sándor, zsinati ülés, ábrám tibor, sdg konferenciatelep, lelkészi nyugdíjellátás, kocsis márta, bellai zoltán, bölcskei gusztáv, zsinat, református világközösség (rev), márkus mihály, futó zoltán

A jövőben a felettes egyházak is jogosítványt kapnak új egyházközség létrehozására – döntött a csütörtökön kezdődő Zsinat. A testület határozott a lelkészi különbözeti és honosító vizsgáról, az egységes lelkészképesítő vizsga rendjéről, elfogadta a Tanulmányi és Teológiai Bizottság javaslatát az egyházi és társadalmi megbékélés folyamatáról, valamint a Zsinat támogatja, egy egységes tanügyi szervezet jöjjön létre. Átalakítás vár a Református Egyház című havilapra, ezentúl egyházi közlöny lesz.